На замітку батькам майбутніх вступників 1-х та 5-х класів.

Попри нинішнє тимчасове обмеження відвідування навчального закладу, освітній процес триває. Виконання та реалізація освітніх програм продовжується. Отож, трошки про сучасні, популярні навчальні програми.

НУШ – Нова Українська Школа

Новий державний стандарт початкової освіти. Новий підхід до навчання та змісту освіти. Замість звичного запам’ятовування фактів та понять учні набуватимуть компетентностей: вільне володіння державною мовою; математична компетентність; екологічна компетентність; іформаційно-комунікаційна компетентність; культурна компетентність…

Спільними для всіх компетентностей є так звані наскрізні вміння: читання з розумінням, уміння висловлювати власну думку усно і письмово, критичне та системне мислення, здатність логічно обґрунтовувати позицію, вміння конструктивно керувати емоціями, приймати рішення, розв’язувати проблеми, здатність дитини співпрацювати з іншими.

А ще освітнє середовище. І це, насамперед, не техніка чи гра у ЛЕГО, а прагнення знайти оптимальний спосіб для ефективного навчання. Саме такою є Нова Українська Школа.

 Інноваційний проект “Інтелект України”

Програма «Інтелект України» започаткована харківськими науковцями у 2006 році. За основу взято власні напрацювання науковців. Цей проект має на меті виховування інтелектуалів та лідерів. Проектом передбачені інтегровані уроки, техніки швидкочитання та логіки.

Проект розроблений таким чином, що серед уроків які передбачені безпосередньо програмою «Інтелект України» вивчатимуться лише окремі: письмо, українська мова, математика, інтегрований курс «Людина і світ», урок «Навчаємося разом». Інша частина уроків вивчатиметься за звичайною програмою, а саме: англійська мова, мистецтво, трудове навчання, основи здоров’я, фізкультура.

Слід зазначити, що уроки дуже насичені завданнями і для максимально ефективної роботи дитина має мати високу мотивацію та концентрацію уваги а також спроможність опрацювати значний обсяг наукової та навчальної інформації за обмежений час. Окрім того обов’язковою є оплата батьками навчальних матеріалів. Саме таким є науковий проект “Інтелект України”.

Державна служба з якості освіти затвердила 8 альтернативних програм навчань, і яку обирати – справа кожного педколективу спільно із батьками.