Теорія поколінь АБО Коли Y, X, Z то не лише координати з елементарної математики.

Отож. Основна суть теорії поколінь полягає у тому, що кожні 20-25 років у світі відбувається зміна поколінь. Людей всередині одного покоління об’єднують спільні цінності, особливості поведінки й звички.
Незалежно від країни народження, покоління одночасно проживає наслідки війни або економічну кризу. Наприклад, бабусі, які виросли у повоєнні голодні роки, усе життя робили дуже багато їстівних запасів та “загодовували” дітей і онуків.
Доречним буде пригадати поняття колективної травми – тих травматичних подій, які вплинули не тільки на покоління, що їх проживали, але й на кілька наступних. В українській історії було багато таких травм: голодомор, депортація українців Польщі (лемків), або коли з західної України після поразки визвольного бандерівського руху багато людей в Сибір вивозили, і все це однозначно впливало на українців. Разом з тим травми мають й позитивну сторону для поколінь: зокрема вони дають людям можливість усвідомити, що вони сильні, якщо змогли пройти через це. Завдяки травмам люди вчаться виживати в подібних критичних умовах. Простими словами поведінка поточного покоління – наслідок того, як “наслідило” попереднє.
Наперед забігаючи додам діапазон вікової групи трохи коливається. Тим не менше.
Бебі-бумери(1945–1963 р.н.) Назва покоління пішла завдяки спалаху народжуваності (буму) після Другої світової війни. Бебі-бумери дорослішали, коли підкорявся космос і все навколо відновлювалося після війни. Вони жили у відносно стабільний час та були об’єднані ідеєю світлого майбутнього й наддержави. Українські бебі-бумери були сім’янинами: родини у них стабільними, а розлучення – рідкісне явище. Бебі-бумери, то люди з твердою вірою в дотримання правил і важливості закону та порядку.
Покоління Х – значить невідомість. “Невідомим” називають покоління, народжене приблизно 1962 – 1981 р.н. “Ікси” з раннього дитинства були самостійними – і картоплю почистити, і в магазин сходити з ключиком від будинку на шиї. Діти “ікси” були надані самі собі, що зробило їх надмірно відповідальними. Цінностями для цього покоління є будинок, машина та стабільна робота. Сьогодні вони наче зажаті між батьками, що старіють та власними дітьми й повинні про всіх них одночасно піклуватись.
Покоління Y або Міленіали (приблизно 1982 – 2005 р.н.) Міленіали росли, коли з’явився інтернет і вся інформація одночасно стала доступною. Вони освічені, але їм не обов’язково володіти енциклопедичними знаннями.На передній план виходить не запам’ятовування, а необхідність відрізняти правду від фейку.  Для них не існує стабільності: вони бачили, як не стало країни в якій вони народилися. По життю міленіали нікуди не поспішають, в тому числі й дорослішати. Настільки, що у 2015 році Всесвітня організація охорони здоров’я офіційно продовжила молодість до 44 років. А ще кожен міленіал вважає себе особливим. Як і кожний інший представник цього покоління.
Покоління Z (приблизно з 2005 р.н. по 2012)Поки інші покоління обговорюють “технології майбутнього”, для цього покоління “майбутнє” вже настало.Вони не читають друкованих газет, не уявляють життя без інтернету і народилися вже зі сторінками у соцмережах. Вони не заблукають, тому що є навігатор, вони не будуть нерозумними, бо запитають у Siri чи Google. унікальним покоління Z робить те, що весь технологічний прогрес був частиною їхнього життя від самого народження. вони також відрізняються в тому, як проводять свій час, як ставляться до релігії, сексуальності і політики.
Зараз можна тільки здогадуватись, яким буде наступне покоління А(альфа) . Очікується що наступне покоління стане найбагатшим, найосвіченішим і найгуманнішим поколінням в історії. А якими сенсами прийдешнє покоління окреслить ці поняття залежить від кожних попередніх поколінь разом взятих…