Всесвітній тиждень медіаграмотності

З 24 по 31 жовтня 2024 року в усьому світі відзначають Всесвітній тиждень медіа та інформаційної грамотності.

Медіаграмотність – це здатність розуміти, аналізувати та оцінювати інформацію, яку ми зустрічаємо у медіапросторі. Бути медіаграмотним означає бути спроможним знайти те, що ми шукаємо, вибрати те, що нам потрібно, визначити, наскільки надійною є ця інформація, вміючи розпізнавати різні видів фейків та пропаганди. Медіаграмотність – наш фільтр споживання інформації.

До тижня медіаграмотності учні 4, 5А, 5Б класів на уроках інформатики ознайомилися з типами медіа, поняттям медіаграмотності, фактів і суджень; переглянули відео про авторське право; вчилися бути медіаграмотними, шукати потрібну інформацію, визначати наскільки надійною вона є, розпізнавати різні види фейків; зіграли у гру “Правда чи фейк”.

https://www.facebook.com/share/p/mca7Lgu3NGc4YdeH/

Тиждень кодування ЄС!

З 14 по 27 жовтня пройшов челендж, організований Junior Achievement Ukraine в рамках європейської ініціативи “Тиждень Кодування ЄС”.

Тиждень кодування ЄС — це масова ініціатива, мета якої — донести кодування та цифрову грамотність до кожного весело та захоплююче.

Наш заклад долучився до даного челенджу. Під час уроків інформатики учні 3-4 класів ознайомилися з основними правилами створення надійних паролів та створили власні “суперпаролі”; вчилися критично оцінювати інформацію, яка публікується в інтернеті, та відрізняти факти від вигадок; створювали прості проєкти у середовищі Скретч.

Учні 5-8 класів розвивали навички критичного мислення та медіаграмотності, навчалися розрізняти правдиву інформацію від фейків; ознайомилися з правилами цифрового етикету; вивчили основи організації хмарного зберігання даних; розвивали алгоритмічне мислення через створення програм у середовищі Python.

#EUCodeWeek #JAUkraine

https://www.facebook.com/share/p/64WfyPmTwRi5r21q/

Запрошуємо відвідати інтерактивну виставку “EDAR: За лаштунками реальності”!

📢 Запрошуємо відвідати інтерактивну виставку “EDAR: За лаштунками реальності”!

🌍📅 Дата проведення: листопад 2024 року

📍 Місце проведення: Здолбунівський ліцей №2

Шановні учні, батьки та всі охочі! Наша школа з радістю запрошує вас взяти участь в унікальній виставці, що охоплює сучасні технології доповненої та віртуальної реальності (AR/VR). Ця виставка для дітей від 7 років, підлітків, дорослих дітей та їх батьків.

🌟 Чим корисна виставка?

Розвиток медіаграмотності: Ви дізнаєтеся, як розпізнавати дезінформацію, працювати з перевіреними джерелами та розуміти, як працює інформаційний простір.

Навички критичного мислення: Виставка допоможе краще орієнтуватися в потоці інформації, аналізувати її та робити обґрунтовані висновки.Інноваційний досвід: Завдяки поєднанню постерів з мобільним додатком EDAR, ви зможете побачити оживлені 3D моделі, віртуальні світи та взяти участь в інтерактивній грі “НотаЄнота”, яка вже стала популярною в Україні.

Інформаційна стійкість: Виставка навчить дітей та дорослих, як захищати себе від фейків, маніпуляцій та інформаційних атак.

💡 Що ви дізнаєтесь?

Як працюють медіа та як відрізнити правду від маніпуляції.Як будувати стійкість до інформаційного тиску та критично оцінювати джерела інформації.Основи безпечної поведінки в інформаційному просторі.

🎮 У чому унікальність виставки?

Ця виставка поєднує традиційний формат з новітніми технологіями: ви зможете побачити, як працюють AR/VR технології, взаємодіяти з віртуальними елементами без необхідності спеціального обладнання – достатньо завантажити мобільний додаток EDAR.

📲 Як взяти участь?

Просто завантажте додаток EDAR та приходьте на виставку.

🛠️ Підтримка проєкту:

Виставка реалізується за підтримки IREX у межах Програми інформаційної стійкості українського громадянського суспільства.Не пропустіть можливість розвинути важливі навички та отримати новий досвід! 🙌Чекаємо на вас!

#EDAR #ЗаЛаштункамиРеальності #Медіаграмотність #КритичнеМислення #ОсвітніІнновації #НотаЄНота

В Україні діятиме новий покращений проєкт з кібербезпеки BRAMA (БРАМА)

Це синергія громадян, приватного та державного секторів у протидії дезінформації та незаконному контенту в інформаційному просторі.

Наші цілі:

  • Знищення російських осередків в Інтернеті
  • Зменшення рівня булінгу та цькування в мережі
  • Протидія наркотикам та шахрайству
  • Навчання та тренінги з кібергігієни
  • Просвіта населення щодо інформаційної гігієни
  • Залучення та мотивація громадян до активної громадянської позиції

Для блокування того чи іншого джерела необхідно надсилати скарги і чим більше буде скарг, тим більша вірогідність того, що джерело буде заблоковано. Саме із цією метою ми пропонуємо нашим користувачам стати частиною «BRAMA»

https://t.me/+MlUQhPfD3e43MTli

Що ми пропонуємо учасникам:

  1. можливість повідомити про джерело неприйнятного контенту, для подальшого масового надсилання скарг спільнотою та подальшим блокуванням такого джерела;
  2. допомогти заблокувати джерело неприйнятного контенту, шляхом долученості до масового надсилання скарг;
  3. отримати поради щодо медіа та кіберграмотності;
  4. бути поінформованим про небезпечні схеми шахрайств, які ширяться мережею;
  5. бути обізнаним, щодо фейків, які просувають вороги у наш медіапростір.

Станом на січень 2024 року учасниками спільноти заблоковано понад 26 тисяч джерел поширення неприйнятного контенту. Як видно із статистики – роботи ще багато і ми потребуємо допомоги нових небайдужих і активних учасників.

Якщо ти не можеш донатити своїми силами або фінансами, то ти можеш донатити свій час!

https://t.me/+MlUQhPfD3e43MTli